Ptaki z Angry Birds – znasz je wszystkie?

Ptaki z Angry Birds – znasz je wszystkie?

Download Angry BirdsCzy graliście już w Angry Birds? Osobiście gram nałogowo i chociaż przeszedłem w całości już dwie części (Angry Birds i Angry Birds Seasons na Android), a w Angry Birds Rio wciąż gram, to nie mam dosyć tej genialnej produkcji! Dziś podzielę się moim uzależnieniem z Wami – opiszę wszystkie (chyba) ptaki, jakie napotkałem podczas wielu godzin gry. Ciekawe czy znajdzie się wśród Was osoba, która zna ich więcej ode mnie? 🙂

Angry Birds - Czerwony

Czerwony ptak – podstawowa i najpopularniejsza “amunicja”. Niestety, nie wyrządza zbyt dużych szkód w budowli świń lub małp. Nie przebije się przez kamień, ale drewniana deska nie powinna stanowić problemów.

Angry Birds - żółty

Jeden z moich ulubionych, Żółty. Dzięki funkcji “turbo” ma bardzo duży zasięg. Z łatwością przebije się nawet przez kilka warstw desek jeśli odpowiednio wycelujesz. Mocniejszy niż Czerwony!

Angry Bird Niebieski

Niebieski z kolei, nie należy do moich ulubieńców. Może rozpaść się na trzy mniejsze ptaszki, które nie zrobią większej krzywdy konstrukcjom z kamienia czy drewna. Jeśli jednak wycelujemy je dobrze w szkło lub lód to uzyskamy całkiem dobry efekt.

Angry Birds Czarny

Mój ulubieniec! Czarny ptak, który potrafi wybuchnąć robiąc przy tym niezły bałagan! Nadaje się świetnie do każdego rodzaju przeszkód, nie umknie tez przed nim żadna świnia czy małpa! Jednym słowem: killer!

Angry Birds Biały

Biały jest moim zdaniem niedoceniany. To prawda, że bomba którą wypuszcza nie powoduje zbyt wielu zniszczeń. Gdy jednak wykorzystać jego prędkość i kierunek lotu po wypuszczeniu ładunku to może się okazać, że to jedna z najskuteczniejszych broni. Co Wy o nim uważacie?

Angry Birds Boomerang

Bumerang to chyba najsłabsze ogniwo w ornitologicznym łańcuchu. Ciężko wyczuć moment w którym trzeba go zmusić do powrotu, a w dodatku jego uderzenie nie jest zbyt mocne. Nuuuuuuuuda!

Angry Birds Big Brother

Wielki Brat to duży kaliber! Jest naprawdę duży i potrafi siać zniszczenie jak mało który ze swoich opierzonych kolegów. Jedyna wada – mały zasięg lotu…

Angry Birds Pomarańczowy

Pomarańczowy ptak pojawia się w Angry Birds Season. Wygląda niepozornie, ale gdy natrafi na przeszkodę rozdyma się jak balon rozpychając wszystko na boki. Żeby skutecznie z niego korzyść trzeba mieć dobre wyczucie i świetnego cela.

Angry Birds Blu

Blu pojawia się Angry Birds Rio. Jego zaletą jest to, że trafiając na przeszkodę rozwala ją machając energicznie skrzydłami.  Nic szczególnego…

Angry Birds Rio

Kolejna ciekawostka z Angry Birds Rio – duet ptaków, których cechą jest to, że mogą lecieć w linii prostej. Nie jest to niestety umiejętność specjalnie przydatna dla gracza…

To chyba wszystkie ptaki jakie napotkałem podczas gry. Jeśli uważacie, że coś umknęło mojej uwadze, koniecznie dajcie znać w komentarzach. Na koniec dorzucę jeszcze małą ciekawostkę. Jest nią Orzeł, ptak za którego trzeba zapłacić. Twórcy gry polecają go jako broń ostateczna – gdy utkniecie na którymś z etapów. Dlaczego? Orzeł niszczy dosłownie wszystko co stanie na jego drodze i możecie być pewni, że rozwiąże Wasz problem… Jego moc prezentuje poniższy film:

Jeśli jeszcze nie znasz Angry Birds, a chciałbyś zagrać, oto przydatne link:

  • Link Skopiowany!
Wczytywanie komentarzy